acil destek     hızlı sipariş  telefon  sss
   mail  sipariş
    ANASAYFA   HAKKIMIZDA   ÇÖZüMLER   TASARIMLAR   DESTEK   İLETİŞİM    
 
Kullanım koşulları

www.asilnet.com web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi ve/veya portal hizmetlerini kullanmanız bu sayfadaki koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Asilnet web sitesinin sahibi Asilnet Bilişim ve Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. (“Asilnet”)’dir.

Asilnet web sitesi'nde yer alan her türlü bilginin doğruluğu, eksiksiz olması, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette Asilnet tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesi'nde yer alan bilgilerin ve/veya portal hizmetlerinin hatalı olduğu yada bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Asilnet hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri ve/veya portal hizmetlerini değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Asilnet web sitesi'nin ve portal hizmetlerinin hatasız olması için her türlü tedbiri almıştır. Bununla birlikte sitede mevcut yada oluşabilecek hatalar ile ilgili herhangi bir garanti verilmemektedir.

Bu web sitesine erişimden, sitede yer alan bilgilerin ve/veya portal hizmetlerinin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun Asilnet, yönetim kurulu üyeleri, yöneticileri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri ve/veya portal hizmetlerini hazırlayan kişiler sorumlu tutulamaz.

Bu web sitesinde yer alan, bunları içeren ama bunlarla sınırlı olmayan tüm malzeme ve dökümanlar Asilnet mülkiyetinde olup, bu malzeme ve dökümanlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bu malzemeler ve dökümanlar izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez.

Asilnet, Asilnet web sitesinin kullanım koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen yada yürürlükten kaldırılan her hüküm , yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir.

 

Yasal haklar

Bu web sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.

Bu sitedeki malzemeler ve dökümanlar hiç bir surette değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve yeniden yayınlanamaz.

Sitenin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan Internet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.

Asilnet kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, ürünlerini ve hizmetlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için kullanımını kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda üye olanların kişisel bilgilerini kullanabilir.

Asilnet, kişisel bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya Asilnet ya da Asilnet sitesine tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) Asilnet ve Asilnet web sitesi ailesinin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.

Asilnet web sitesinin virus ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virus koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlamasıı gerekmektedir. Bu bağlamda kullanıcı, Asilnet web sitesi'ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan yada dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

Asilnet, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme yada sona erdirme veya Asilnet web sitesi'nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar.

 

Yayın ve Telif Hakları ve Sorumlulukları

Asilnet'in tasarımını yaptığı veya hosting hizmeti verdiği sitelerdeki fotoğraf, resim, metin, video ve benzeri tüm içeriklerin kanuni muhattabı ve sorumlusu ilgili sitenin iletişim- ulaşım alanlarında belirtilen, iletişim sayfalarında adı geçen, telefon ve iletişim bilgileri duyurulmuş, yayın hakkına sahip olan firma veya kişilerdir. Asilnet müşterilerinin verdiği yazı, resim, döküman, fotoğraf ve videoları kullanarak tasarım yapmakta, bu konularda doğacak olan telif hakları ve diğer kanuni mükellefiyet ve cezalarla ilgili hiç bir yasal mesuliyet taşımamaktadır. İlgili görsel ve yazılı materyalin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun Asilnet, yönetim kurulu üyeleri, yöneticileri, çalışanları, asilnet.com sitesinde yer alan bilgileri ve/veya portal hizmetlerini hazırlayan kişiler sorumlu tutulamaz.

Asilnet'in tasarım veya programlama hizmeti verdiği, ancak hosting hizmeti vermediği sitelerde kodların teslimi ve sitenin yayına başladığı andan itibaren Asilnet'in ilgili siteyle ilgili her türlü garantisi ve mesuliyeti sona ermektedir ,söz konusu sitelerde meydana gelmiş olan kod hatalarını düzenleme taahütü vermemekte, teknik destek için gelen talepler ancak fiyatta mutabakat sağlandığında ücreti peşin olmak kaydıyla ciddiye alınmakta, ücretli teknik destek sonrası herhangi bir garanti verilmemektedir. Bu sayfadaki kullanım koşulları ve yasal haklarla ilgili maddelerle çelişen içerik taşıyan Asilnet'in imzaladığı her türlü sözleşmede bu sayfadaki şartlar geçerli sayılacaktır.

Asilnet hosting hizmeti kullanmayan firmalarda, kullandıkları hostingten kaynaklanan sorunlar Asilnet'i bağlamayacağı gibi, her hangi bir anlaşmazlık durumunda sitenin kontrolleri Asilnet hosting hesabında yapılır. Asilnet host hesabı dışında barınacak sitelerde; ilgili sitenin kodlarının sağlıklı olarak çalışacağı bir hosting hesabı temin etmek, sitenin sahibi olan ilgili firmanın sorumluluğundadır.

Müşteri memnuniyeti prensibi gereği Asilnet teslim ettiği sitelerin son çalışır hallerini yedeklemektedir. Ancak bu bir taahhüt değildir, sitenin yedeklenmesi ve yedekleme talebi site sahibi firmanın sorumluluğunda olup herhangi bir veri kaybından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun Asilnet, yönetim kurulu üyeleri, yöneticileri, çalışanları, asilnet.com sitesinde yer alan bilgileri ve/veya portal hizmetlerini hazırlayan kişiler sorumlu tutulamaz.

Tasarım yaptıran, hosting hizmeti alan firmalar bu sayfadaki maddeleri okumakla yükümlüdür ve aynen kabul etmiş sayılırlar.

 
Yönetim Paneli & Kodlar & FTP

Asilnet kodları, tasarımları ve her türlü HTML kodları ve HTML kodları arasına gömülü durumda bulunan her türlü uygulamaları Asilnet Bilişim Anonim Şirketi'ne ait olup başka hostta kullanımaz, kopyalanamaz, müşteri sözü edilen kod ve uygulamaların kendisine teslim edilmesini talep edemez.

Hosting paketlerimizde dosya erişimleri kontrol paneli aracılığıyla yapılmaktadır ve kesinlikle FTP erişimi sağlanmamaktadır, Asilnet host hizmeti kendi müşteri projeleri için barındırma şeklindedir.

Tasarım yaptıran programlama hizmeti alan firmalar bu sayfadaki maddeleri okumakla yükümlüdür ve aynen kabul etmiş sayılırlar.

 
Hosting & Domain Hizmetleri

Asilnet A.Ş hosting ve domain hizmeti sunmamaktadır, bu hizmetleri talep eden müşterileri için dışardan temin etmekte olup bu hizmetlerle ilgili altyapı, donanım veya yazılım sorunlarından mesul değildir, sorumlu hizmeti sunan firmalar olup ilgili firmaların sözleşmeleri geçerlidir. Hosting ve domain hizmetleriyle ilgili veya bağlantılı herhangi bir veri kaybından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun Asilnet, yönetim kurulu üyeleri, yöneticileri, çalışanları, asilnet.com sitesinde yer alan bilgileri ve/veya portal hizmetlerini hazırlayan kişiler sorumlu tutulamaz.

 
Site Yetkili Değişimi

Asilnet'in tanıdığı site yetkilisi otomasyonda site sahibi olarak gözüken kişilerdir. Her sitenin yalnız ve yalnız bir yetkilisi olabilir, tüzel kişilikler yetkili olarak tanımlanamamaktadır. Yetki devri sadece otomasyonda kayıtlı mail adresi üzerinden veya sistemde kayıtlı kişinin şahsi başvurusu ve yazılı dilekçesi ile kabul edilecektir. Sistemde yazılı telefondan başvurular ancak ön başvuru olarak değerlendirilmekte olup yazılı bir referans olmadan asla yetki devri yapılamaz.

 
Site Teslim Süreleri

Tüm site teslim sürelerimiz yapılan işe göre değişmekte olup karşılıklı mutabakatla tespit edilmektedir. Özel tasarım çalışmalarında kodların test edilmeleri ve müşteriden gelen geri bildirimler süreci etkilediğinden verilen teslim süresinin bir bağlayıcılığı yoktur, teslim süresindeki uzamalardan ve her türlü gecikmeden doğacak zararlardan hiçbir şekilde Asilnet, firma ortakları, firma çalışanları mesul tutulamaz.

- Asilnetin tamamladığı siteler için demo süresi 15 gün ile sınırlıdır. Bu zaman içerisinde uyarılara rağman teslim alınmayan demolar askıya alınır.
- Askıya alınmış olan demolar kalan ücret ödendiği takdirde tekrar 15 günlük demoya sunulurlar. Kalan ücret ödenmezse verilmiş kapora yanar.
- İkinci kez demoya sunulan siteler tekrar teslim alınmazsa site siparişi askıya alınarak onay beklenir.
- Altı ay teslim alınmayan siteler için tekrar demo talep edilirse yapılan tüm düzeltmeler ve güncellemeler ücretlendirilecektir.
- Bir yıl teslim alınmayan siteler için hiç bir mesuliyet kabul edilmez, sitenin demodaki son hali bitmiş kabul edilir, ayrıca eğer hesap bakiyesi kalmış ise Asilnet alacakları için icra takibi başlatma hakkını saklı tutar.

 
Asilnet'in Siparişi İptali

Asilnet aşağıda yazılı koşullar başta olmak üzere gerekli gördüğünde site siparişini iptal edebilir, Asilnet bu konuda sipariş sahibinin ve sipariş sahibinin vekili, temsilcisi, işvereni, yatırımcısı vb. ilgili kişilerin uğrayacağı maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz.

Sitede gayri kanuni işlerin yapıldığının tespiti, kanunda yapılması yasaklanmış olan her hangi bir faaliyetin sitede yapılması, yapılmasının doğru gösterilmesi, kanunen yasaklanmış fiillerin övülmesi, her türlü telif hakkı anlaşmazlıklarına dayanan itirazların firmayı zor durumda bırakması, sipariş sahibinin telif hakları ve sorumluluklarıyla ilgili gerekleri yerine getirmemesi, site hakkında yapılan şikayetlerin araştırlması sonucu üçüncü kişilerin zarar gördüğünün tespit edilmesi, Asilnet' e ulaşan herhangi bir kanuni uyarı, site kapatılmasıyla ilgili mahkeme kararı, site yayınının Asilnet'i, firma ortakları ve çalışanlarının çeşitli gerekçelerle zor durumda bırakması, site sahibi vaya site ilgililerince her türlü tehdit, mobbing uygulanması, firma ortakları veya çalışanların bedeni ve psikolojik zarara uğratılacağının ima edilmesi veya böyle bir olasılığın asilnet tarafından farkedilmesi, firmanın ödeme taahhütlerini yerine getirmemesi durumunda Asilnet yayındaki siteyi sahibine haber vermeksizin kapatma veya siparişi iptal hakkını saklı tutmaktadır.

 
E-ticaret Siteleri

Siteyi ürün satış veya tanıtım uygulaması için kullanan firmaların ürün satışları hakkında Asilnet in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır, alınan ürünlerden kaynaklanan her türlü zarardan e-ticaret sitesinin sahibi sorumludur. site sahibi de sitenin herhangi bir nedenle kapalı kalması, herhangi bir nedenle site satışlarını düşmesi, site arama motorlarınındaki sıralama nedeniyle ziyaretçi- satış azlığı vb. hiçbir konudan Asilnet'i, çalışanlarını veya ortaklarını sorumlu tutamaz.

 
Ücretlendirmeler

Asilnet'in tasarımını yaptığı web sitelerinde demo sunumuna dek olan tüm değişiklikler ücretsizdir. Ancak demonun kabulunden ve sitenin demo referans kabul edilerek kodlanması ve test yayınına girmesinden sonra yapılacak olan güncelleme, değişiklik ve ek hizmetler ücrete tabidir. Geçerli ek ücret tarifesi aşağıda olup ASİLNET bu listede değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Paket fiyatlarımızda yönetim paneli fiyatlara dahil değildir, standart yönetim paneli ücreti 400 TL olup kobi paket üzeri sitelerde paket fiyatının yarısı kadar olup yönetim yetkisi sayfa yazı ve resimlerinin güncellenmesiyle sınırlıdır.

Mobil ve responsive uygulamalar site bedeline göre özel olarak ücretlendirilmekte olup min. uygulama ücreti 400 TL dir.

Paketlerimizde özel web tasarım desteği, içerik yerleştirme ve özel programlama hizmetleri de sunulduğundan hiçbir şekilde para iadesi yapılmamaktadır.

ASİLNET web sitesinde duyurulmuş fiyatların hiç birine KDV dahil değildir.

Toplu mail gönderimi yasaktır
Toplu mail gönderimi yapılan mail adresleri kapatılır, tekrarı halinde hesap askıya alınarak site kapatılır ve konuyle ilgili kanuni prosedür işetilir.
TASARIM DEĞİŞİKLİĞİ 100 TL / SAYFA + KDV
YENİ LOGO TASARIMI 200 TL + KDV
BANNER TASARIM 80 TL + KDV
SLIDER TASARIM/ADET 100 TL+ KDV
IMAGE TASARIM DEĞİŞİKLİĞİ 50 TL/ADET + KDV
YENİ HEADER TASARIMI 150 TL + KDV
REDESIGN 70 TL X SAYFA SAYISI + KDV
TEKRAR KURULUM 200 TL + KDV
ÜRÜN EKLEME (min. 1000 adet) 1 TL / ADET (fotoğaf düzenleme dahil değildir)
MİNİMUM SERVİS ÜCRETİ 50 TL (yazı editleme, link değişikliği vb.)
OFİSTE ÖZEL DERS & TASARIM* 150 TL/ SAAT
HOSTİNG TAŞIMA PROJE KAPSAMINA GÖRE FİYATLANDIRILIR.
YEDEKLEME PROJE KAPSAMINA GÖRE FİYATLANDIRILIR.
AYRINTILAR

Web sitesi demo yayını süresince özel host alanında tutulacak, ancak anlaşılan ücret tamamen ödendikten sonra site domain adı altında yayına alınacaktır.Kobi paketin altındaki sitelere demo uygulaması kurulmamaktadır.

Demo kabul edilip site kodlandıktan sonra web sitelerinin programlama hizmetlerinde yapılacak her türlü değişiklik ve güncelleme ücrete tabidir. Veri tabanı kullanan siteler için de şartlar aynen geçerli olup, programlama, veri tabanı güncelleme minimum servis ücreti 200 TL dir. Özel eklentiler ve ek programlama hizmeti sunulacaksa, öncelikle anlaşılmış olan ücretin tamamen ödenmiş olması gerekmektedir.

Site kurulumu sadece bir host için ücretsiz olup her türlü taşıma işlemi tekrar kurulum olarak değerlendirilecektir.

ÖNEMLİ: Başka hostta barındırılan sitelerde oluşmuş kod hatalarının düzeltilmesi & veritabanı & site kurtarma: 150 $ /saat
Özel tasarım ve ders hizmetleri adresinizde 200 TL dir.
Ek ücret tarifesi kampanya siteleri dahil olmak üzere tüm siteler için geçerli olup web sitesi yaptıran firmalar bu hizmet tarifesini aynen kabul etmiş sayılırlar.
 
Google Reklamları & Google sıralaması

Asilnet Google Adwords hesabını kullanarak verilen reklamlar hakkında :Google reklamları ücretleri ve %15 reklam komisyonu peşin ödenir ve herhangi bir ücret iadesi mümkün değildir. Asilnet sadece reklam yayınına aracı olmaktadır, reklamın sıralaması, reklamdan geri dönüşler ve tıklama başı ücretler konusunda Asilnet'in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır, Google reklamları konusunda doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun Asilnet, yönetim kurulu üyeleri, yöneticileri, çalışanları, asilnet.com sitesinde yer alan bilgileri ve/veya portal hizmetlerini hazırlayan kişiler sorumlu tutulamaz.

Asilnet programlama ve tasarım hizmet verdiği siteler için Google arama motorunda veya diğer arama motoru hizmeti sunan sitelerde herhangi bir sıralama taahhütünde bulunmamaktadır, Google sıralaması ücret veya kapora iadesi için herhangi bir dayanak oluşturamaz, bu sebeplerden dolayı geri ödeme yapılamaz.

PANEL KURULUMU REKLAM BAŞINA 80 TL +KDV
REKLAM ÜCRETİ REKLAM BEDELİ ÜZERİNDEN % 15
PANEL EDİTLEME-GÜNCELLEME 30 TL + KDV /HER İŞLEM
PANEL TAŞIMA 200 TL + KDV
Google Adwords üzerinden verilen reklamların kanuni muhattabı ve sorumlusu ilgili reklamın hedeflediği sitenin copyright alanında yazan, iletişim sayfalarında adı geçen, telefon ve iletişim bilgileri duyurulmuş, yayın hakkına sahip olan firma veya kişilerdir. Asilnet, yönetim kurulu üyeleri, yöneticileri, çalışanları, asilnet.com sitesinde yer alan bilgileri ve/veya portal hizmetlerini hazırlayan kişiler REKLAMIN İÇERİĞİNDEN sorumlu tutulamaz.
ÖNEMLİ: Asilnet kendi paneli dışındaki Google Adwords hesaplarına telefonla destek sunmamaktadır. Kendi panelinde bulunmayan ve müşteri tarafından kurulumu yapılmış panellere idareci olarak HİZMET SUNMAMAKTADIR.
Google Adwords reklam ücretleri tüm siteler için geçerli olup web sitesi yaptıran firmalar bu hizmet tarifesini ve kuralları aynen kabul etmiş sayılırlar.
 
Hesapların- işleyen projelerin askıya alınması

Aşağıda belirtilen şartlarının gerçekleşmesi durumunda Asilnet ilgili site veya reklam hesabını kapatma & projeyi askıya alma hakkını saklı tutar.

HOST ÜCRETİ YATIRILMAZSA UYARI OLMAKSIZIN 24 SAAT İÇERİSİNDE
DOMAİN ÜCRETİ ÖDENMEZSE UYARI OLMAKSIZIN 24 SAAT İÇERİSİNDE
REKLAM BEDELİ ÖDENMEZSE UYARI OLMAKSIZIN 24 SAAT İÇERİSİNDE
TAKSİT ÖDEMELERİ GECİKİRSE 1 HAFTA İÇERİSİNDE

PROJELERİN ASKIYA ALINMASI
Asilnet ile web site projesi anlaşması yapan firmalar ödeme taahütlerini yerine getirmezlerse, yapımı süren proje ilgili firma taahütünü yerine getirene kadar askıya alınır. Ödeme yapılırsa yeni bir teslim tarihi belirlenir, anlaşma sağlanamazsa o güne kadar yapılmış çalışmalar teslim edilir. Her şartta yapılmış olan ödemelerin geri verilmesi söz konusu değildir.

Hesap bütünlüğü esası: Asilnet hizmetlerini kullanan firmaların aksayan ödemelerinin niteliği dikkate alınmaksızın ilgili firmanın genel hesabı kapatılacaktır.

Hesapları askıya alınma süreci tüm siteler için geçerli olup web sitesi yaptıran firmalar bu kuralları aynen kabul etmiş sayılırlar.
Kaporalar Hakkında
6 ay içinde takip edilmeyen projeler süresiz olarak askıya alınır ve kaporalar yanar. diğer taraftan, Asilnet proje üretim sürecinde müşteriden alınan kaporalara göre iş planlaması yapmaktadır. Verilen kaporalara göre gerektiğinde ek eleman istihdam etmekte, büyük projelerde reklam yaynlarını kapatmaktadır. İş bu gerekçelerle, verilen kaporaların iadesi mümkün olmadığı gibi, Asilnet kapora alınması sonrası sipariş iptalinde eğer zarar uğramışsa, bu zararın tazmini için dava açma hakkını saklı tutmaktadır.
Kaporalar hakkındaki hükümler tüm siteler için geçerli olup web sitesi yaptıran firmalar bu kuralları aynen kabul etmiş sayılırlar.
 
 
Asilnet le web e ilk adım...Bu kampanyamızla web dünyasına ilk adımınızı atın. Hesaplı ve eksiksiz paketimiz hosting, domain, tasarım ve metin çalışmalarını içermektedir >>>
Web sitenizin bakımı ve güncellemesiyle ilgilenemiyor musunuz?
Asilnet te web tasarımınız tamamlandıktan sonra dilerseniz sitenizin idaresini bize bırakabilirsiniz! devamı >>>
Asilnet web management yöntemi tamamen kobi ve kurumlara özeldir.Görüşmelerimiz sonucunda belirlenen sektörel beklentiler çerçevesinde periyodik olarak web sitenize içerik girilerek bakımı yapılır.Bu sistemle sitenizi yayınlamak için ek personele gerek duymazsınız >>>
Dilediğiniz özelliklerde hosting imkanı >>>
İstediğiniz özelliklerde sunucular>>>
copyright © Asilnet 2009
Her Hakkı Saklıdır. Ayrıca telif hakları ve kullanım koşullarını lütfen okuyunuz.

kullanım koşulları   yasal haklar
mail sipariş sss telefon
anasayfa hakkımızda çözümler tasarımlar destek iletişim